Sade blouse

#sadeblouse to piękna bluzka z książki #breakingthepattern autorstwa Saary i Laury Huhta.  Książka zawiera 20 projektów, z których każdy lenny jest coraz bardziej zaawansowany. Z kolejnym projektem uczysz się czegoś nowego, nowej techniki szycia. Dla bardziej zaawansowanych szyjących można opuścić kolejne projekty i od razu ruszyć do ulubionego. Ale wszystkie są takie ładne że aż szkoda coś opuścić. Poza tym jest miejsce na adaptacje w zależności od tego co się nam podoba, naszej sylwetki i upodobań ubraniowych.  Każdy projekt ma również rekomendację materiału, który moę być użyty do szycia.  To bardzo pomaga w wyborze.

Ja zaczęłam od projektu numer dwa, czyli od bluzki Sade (sade po fińsku oznacza deszcz, wszystkie projekty są nazwane od pogody).  Użyłam podwójnej gazy (nie mylić z bandażem ) ktorą zakupiłam od Higgs & Higgs.  Materiał ma piękny zielony kolor, mogłam również zamówić w tym samym czasie pasujące nici Gutermanna, co ułatwia przygotowania do szycia.  Gaza to nie bardzo latwy materiał dla początkujących.  Musiałam prasować pare razy (oczywiście najpierw wyprałam materiał) zanim wycięłam bluzkę z szablonu. który jest załączony do książki.   Padło parę ostrych słów w czasie szycia też, więc jeśli jesteś początkująca/-y, wybierz materiał który jest miękki i łatwy do udrapowania.  Sztywny materiał nie będzie odpowiedni na ten projekt.

Co zmieniłam?

 • Nie miałam odpowiedniej tasiemki do rękawów, więc zszyłam taśmę od obszywania brzegów (ang. bias tape) i użyłam jej zamiast tasiemki.  Ta sama taśma została użyta przy dekolcie.
 • Nie uZyłam taśmy na dole bluzki, tak jak w originalnym projekcie.  Mam szerokie biodra i jakiekolwiek marszczenia etc. wokół tali robi ze mnie beczułkę :-).

Jedno co mogę powiedzieć to to że bluzka świetnie się nosi (obiecuję zdjęcia plenerowe wkrótce) i pasuje do dżinsów czy tez na wierzch sukienki.  Polecam książkę jak i ten projekt.  Zapraszam do zdjęć.

 

 

4 thoughts on “Sade blouse

 1. Dla mnie ta bluzka, to wyższa szkoła jazdy. Ja, jeśli już szyję, to proste rzeczy. W tej bluzce jest tyle drobnych elementów, które dodają uroku, ale którym chyba nie dałabym rady. Ciekawa jestem tej książki. Polecę po małym wyjeździe do księgarni, może ją mają. Mam bardzo dobrze zaopatrzoną księgarnię. Są również hancraftowe działy po chińsku i japońsku. Dobrze, że mają rysunki:)))

  Like

  1. Przysięgam że konstrukcja tej bluzki to łatwizna. To wybór materiału sprawił że się napociłam. 😉 Zrobię kolejną wiem co poszło źle.
   Jeśli lubisz szyć bez wykrojów metodą freehand, zobacz czy znajdziesz “Freehand Fashion” Chinelo Bally. Świetna książka i dużo ciekawych projektów.
   Jak rozczytujesz po chińsku i japońsku 😱 ja chyba bym się zgubiła nawet z rysunkami 😉.

   Like

 2. Tak, podwójna gaza potrafi dać w kość 🙂 Ja odpuściłam ponieważ już wycięcie mi się nie udało i cała reszta szła od tego momentu w złą stronę. Ale za drugim razem już będę ostrożniejsza 🙂

  Piękna ta zieleń! Koniecznie pokaż na sobie!
  (Muszę sprawdzić tę książkę, nie słyszałam o niej)

  Like

  1. Bluzka nie jest doskonała ale ja się nie poddaje i wytnę jeszcze jedną. Ja wycinałam po uprasowaniu i (uwaga) spryskaniu mgiełką wodną. Zdjęcia w plenerze planuję ale mamy byle jaką pogodę w Walii na razie.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s